Kehittämistoiminta


Kehittämishankkeet

Salon seudun ammattiopistossa toteutetaan erilaisia hankkeita, joiden tavoitteena on kehittää toimintaamme sekä vahvistaa alueen yritysten ja organisaatioiden osaamista ja kilpailukykyä. Hankkeiden kautta ammattiopisto toimii aluekehittäjänä ja aktiivisena verkostokumppanina.

Alla esitellään ne hankkeet, joissa ammattiopisto on mukana yhdessä verkostotoimijoiden ja työelämäkumppanien kanssa. Ammattiopistossa toteutetaan lisäksi monia sisäisiä kehittämishankkeita.

Yhteystiedot

Reija Kiviluoto | suunnittelija | 0447704532 | reija.kiviluoto@sskky.fi

Mervi Leino | projektikoordinaattori | 0447704213 | mervi.leino@sskky.fi

Pauliina Niemi | suunnittelija | 0447704204 | pauliina.niemi@sskky.fi

Jaana Nyström | suunnittelija | 0447704590 | jaana.nystrom@sskky.fi

Pirjo Rajakangas | projektisihteeri | 0447704688 | pirjo.rajakangas@sskky.fi

Jarna Rask | ohjaaja | 0447704641 | jarna.rask@sskky.fi

Kirsi Tontti | suunnittelija | 0447704656 | kirsi.tontti@sskky.fi