Onnea valmistuneille!


Tänä vuonna juhlistamme ammattiin valmistumistasi onnitteluvideolla.

  Video on katsottavissa 4.6.2021 klo 10.00 alkaen tällä sivustolla ja Youtube-kanavallamme.

 

 Iloa ja riemua juhlapäivääsi sekä menestystä tulevaan!

Salon seudun ammattiopiston tarjoamista jatko-opintomahdollisuuksista saat lisätietoa www.sskky.fi


Perustutkintoon 1.8.2020-4.6.2021 välisenä aikana valmistuneet ja nimensä julkaisuluvan antaneet ovat  

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjauksen osaamisala, autokorinkorjaaja
Siira Timi
 

Autoalan perustutkinto, autotekniikan osaamisala, ajoneuvoasentaja
Ahlroos Eelis, Alén Jani, Arafeh Ali Fawaz, Haarala Jere-Misca, Hamad Karwan, Hellberg Ukko, Holmroos Vesa, Huggila Joachim, Huotari Ville, Jaranne Eero, Juponaho Lauri, Kallikorm Emil, Karvonen Kalle, Knappsberg Joona, Kongprasoet Khunanon, Mohseni Arash, Mäkinen Jesse, Nikkanen Saku, Parviainen Sofia, Salo Roope, Santasaari Nestori, Seppä Miika, Stolt Aleksi, Suokas Väinö, Valtonen Samu, Vuorio Miia
 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, hius- ja kauneudenhoidon neuvonnan osaamisala, kosmetiikkaneuvoja
Kuikka Milja
 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaajatyön osaamisala, parturityön osaamisala, kampaaja, parturi
Heikkinen Jessica, Heino Salla, Hiltunen Adriana, Hoseini Asad, Laakso Mariella, Lemmetti Venla, Mikkola Meri, Nyman Niina, Ojala Emma, Ryhtinen Taija, Tontti Nella, Åberg Kati
 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, parturityön osaamisala,  parturi
Ali Wlat
 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, kokki
Mäntsälä Laura
 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asennuksen ja automaation osaamisala, koneasentaja
Hidén Jere
 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, koneistaja
Blomqvist Jesse, Järvinen Topias, Närhi Veli-Pekka, Pusa Kasper, Ruohonen Timo, Räisänen Aleksi
 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, levyseppähitsaaja
Perätie Juha-Matti
 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Breilin Ville, Chen Xiao, Friberg Caius, Granlund Teemu, Gustafsson Joel, Harberg Noora, Hjorth Jani, Hämeenoja Eemeli, Kujala Marika, Kukkonen Milla, Kurkkula Heidi, Kuusisto Sanna, Laaksonen Suvi, Lamminniemi Suvi, Lehto Melina, Lehtonen Jere, Lindström Kiia, Lähti Heidi, Malmström Janna-Kaisa, Myllys Inka, Naisniemi Joni, Nohteri Carita, Nordström Atte, Nummila Ann-Marie, Peipponen Suvi, Räli Tuuli, Pyörre Iida, Räty Marja, Saarniniemi Valtteri, Salameh Suha, Salminen Lauri, Seikkula Galina, Seppälä Aada, Seppälä Emmi, Sjöstrand Jasmin, Tahvanainen Maiju, Tuomela Juha-Pekka, Zeynali Sahar
 

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, autonkuljettaja
Harju Joonas
 

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Elo Jenna, Engblom Patrik, Hagman Riku, Himmelroos Daniel, Hjerp Luukas, Hämeenaho Jere, Kaski Akseli, Koivuniemi Miko, Koskinen Roni, Kuitunen Otto, Kuusiniemi Inka, Lastunen Jesse, Lähdemäki Ville, Nurminen Matti, Prior Minea, Pulkkinen Taneli, Salminen Eetu, Salminen Johanna, Tuominen Arttu, Tuominen Toni, Vehanti Kaapo, Vuori Oiva
 

Logistiikan perustutkinto, varastopalvelujen osaamisala, varastonhoitaja
Lahti Jarkko, Lähde Lea, Pasanen Virva, Piispa Lauri, Uusimäki Markku, Willgren Mika
 

Matkailualan perustutkinto, majoituspalvelujen osaamisala, vastaanottovirkailija
Isojunno Selja, Lindfors Marjo, Nygren Sandra, Suokas Jenny
 

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen osaamisala, matkailupalvelujen tuottaja
Jaakkola Jenina, Närhi Pasi
 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, rakennusmaalauksen osaamisala, maalari
Hakala Markus, Hakala Neea, Karhu Jenni, Laakso Suvi, Launiainen Kai, Lavonen Tiina, Neuvonen Reetta, Pekkanen Jonni, Vuori Roni
 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistöhoidon osaamisala, kiinteistönhoitaja
Ala-Varvi Juuso, Hietanen Niilo, Hiltunen Esa, Pohjola Lauri
 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuollon osaamisala, toimitilahuoltaja
Monteros Moreno Susana, Mäkäräinen Phakhaphon, Nuredini Kujtesa, Rashica Fatmir, Talts Iryna
 

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala, maarakennuskoneenkuljettaja
Aaltonen Aleksi, Ahtineva Santeri, Hyytiäinen Lauri, Kankare Jukka, Kattelus Joonas, Lintula Valtteri, Manelius Sami, Nieminen Nico, Nurmi Rasmus, Pajula Niko, Pirhonen Aapo, Rauhala Lauri, Salminen Santeri, Vainio Jussi, Vanhanen Ville, Vähäkylä Mikko
 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja
Aalto Henri, Aalto Tomas, Ivanoff Janne, Karell Teemu, Khuddari Mansur, Laakso Jere, Lähdemaa Lari, Mäkikokko Alex, Räisänen Sanna, Saarinen Niina, Sjöholm Justus, Tiepelto Kalle, Tuominen Joel, Vainio Arash
 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, asiakaspalvelun osaamisala, tarjoilija
Alahäme Johanna
 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, kokki
Asp Pattaravadee, Hytönen Miika, Isik Muko, Ismael Ibrahim Nareeman, Kreula Roope, Krukhmaleva Victoria, Lehtovirta Tiia, Lintuvuori Joel, Mahmood Harez, Mirzaei Shahram, Mäntsälä Milla, Nesterova Anastasia, Nurmi Valtteri, Palohonka Niklas, Pätäri Pinja, Sirkelä Silja, Yegani Fatemeh
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja
Forsman Petra, Juutinen Salme, Kautto Janina, Liimatainen Jasmin, Pajanen Anna-Mari, Reiman Saana, Said Omar Hosam, Timba-Langa Esther, Vennala Phirom
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala, lähihoitaja
Bushi Auror
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, lähihoitaja
Ahlfors Jari, Ahmadi Hiwa, Aydar Sevin, Bin Heda Oussama, Forss Ria, Friman Salla, Ghorbanpour Mostafa, Güner Benjamin, Haarjärvi Pia, Husu Heidi, Jalonen Anni, Jormakka Petra, Kadir Mustafa Snur, Mäkiranta Erika, Nurkse Sara, Palani Sabir, Parkko Roosa-Maria, Pentinmäki Jasmiina, Pohjola Henri, Ruottinen Kerttu, Sinervo Aurora, Tapiola Elsa, Terviö Ronja, Tomppo Satu, Tuomala Sanna, Veseli Ardian
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, lähihoitaja
Hauhia Jutta, Honkalampi Ella, Korkiakoski Miika, Niemi Pinja, Rantanen Kukka-Maaria, Tuominen Jussi, Venhomaa Nelli
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoidon osaamisala, perustason ensihoitaja
Huovinen Sari, Laaksonen Sonja, Lilja Laura, Mattila Niina, Piiparinen Jesse, Randelin Tia, Röyhkiö Jasmin, Salmi Mari, Vainio Saara
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja
Aarnio Piia, Alhokoski Maarit, Bugujevci Arjeta, Enqvist Emilia, Haapanen Mia, Haukka Ines, Helenius Inkeri, Järvesaar Annely, Kakko Kasperi, Kakko Taija, Kaynan Abdulle, Koli-Vigelius Jaana, Laitinen Sauli, Lipsanen Oskari, Mannonen Netta, Merivirta Veera, Mäkinen Noora, Männistö Sanna-Kaisa, Niemi Maija, Nurmi Ronja, Ojala Janica, Patrakka Mimmi, Raitanen Anette, Ruohonen Eemeli, Salomaa Lauriina, Simola Miisa, Sysimetsä Kati, Särmäharju Jenny, Takamaa Milla, Valta Jasmiina, Vesanen Saana, Viitasalo Irina, Välimäki Iida
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vammaistyön osaamisala, lähihoitaja
Jalonen Aamos, Kivelä Elina, Laaksonen Outi, Lottonen Kari, Määttänen Jarmo, Nyberg Tarja, Vetkina Elena, Vuori Hannamari
 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vanhustyön osaamisala, lähihoitaja
Maunonen Mira
 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja, automaatioasentaja
Aaltonen Niilo, Elovaara Lauri, Halinen Tomi, Karjalainen Anton, Koivisto Lauri, Korpela Teemu, Kuoppakangas Kaarlo, Kylämäki Jesse, Laaksonen Joona, Laaksonen Mika, Lamberg Martin, Lindi Aapo, Manninen Vladek, Mäntylä Mikko, Rajabi Zarif, Rantala Kimi, Riiko Artturi, Saari Eetu, Seppä Joonas, Toivanen Akseli, Törmänen Samuel, Vieno Markus
 

Taideteollisuusalan perustutkinto, puusepänalan osaamisala, artesaani
Keilan Tero, Leino Tatu, Nuutinen Mari, Ryhänen Jussi
 

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustusalan osaamisala, artesaani
Abubakir Ali Natalia, Bergfors Hanna, Järvinen Siru, Koivisto Tiina, Kola Eeva, Lannermaa Pia, Lehtinen Unna, Niemeläinen Annamaija, Nikkanen Anni, Vienola Mira, Vuontela Suvimarja
 

Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala, artesaani
Diaz Sandoval Elsa, Hakonen Veera, Halsniemi Reetta, Juntunen Antti, Launiainen Kirsi, Murmelin Suzanne, Niinimäki Henna, Patron Heidi, Pöllänen Milla, Sjöholm Tea, Toivanen Tuulia, Wiinamäki Maria
 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen osaamisala, putkiasentaja
Berglund Robin, Ervasto Paul, Heimo Tomi, Jokiniemi Konsta, Kari Tommi, Kuusola Kimmo, Laine Niklas, Linden Niklas,  Mohammadi Neematollah, Määttänen Mikke, Nepali Ratan, Ojalin Arttu, Sembukuttige Kelum, Takala Saku
 

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti
Grönberg Tiina, Heikkilä Petra, Hellbom Iida, Helminen Janina, Mattsson Petra, Määttänen Lenni, Rumpunen Viivi, Saari Ninni
 

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, designtekstiilien valmistaja
Aaltonen Kirsi, Al Shater Noor, Hallberg Tanja, Kallio Marju, Niemi Maaret, Nikkinen Olga, Nurmi Aino, Rajala Jessica, Roe Hannah
 

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, muotiassistentti
Siren Jerry


Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja
Al-Mohammad Al-Hajji Ismael, Jokinen Juuso, Karuneva Niko, Kotijoki Teemu, Nugent Daniel, Pirhonen Matias, Prusi Lauri, Salonen Jere, Vänskä Roope, Öhman Tomi
 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistotuotannon osaamisala, datanomi
Eloranta Jesse, Hilden Johanna, Huhtala Jesse, Kainulainen Joona, Kangaskorte Ossi, Kostet Eemil, Laivo Matias, Lauren Eetu, Lehtinen Severi, Mattila Joonas, Pouke Iiro, Talvo Saara, Vossi Kimi
 

Kesäinen piirretty kua, jossa kukkia ja marjoja