Kehittämistoiminta


Kehittämishankkeet

Salon seudun ammattiopistossa toteutetaan erilaisia hankkeita, joiden tavoitteena on kehittää toimintaamme sekä vahvistaa alueen yritysten ja organisaatioiden osaamista ja kilpailukykyä. Hankkeiden kautta ammattiopisto toimii aluekehittäjänä ja aktiivisena verkostokumppanina.

Alla esitellään ne hankkeet, joissa ammattiopisto on mukana yhdessä verkostotoimijoiden ja työelämäkumppanien kanssa. Ammattiopistossa toteutetaan lisäksi monia sisäisiä kehittämishankkeita.

Yhteystiedot

 

Hanna-Riikka Ahtiala | projektisuunnittelija | 044 7704 239 | hanna-riikka.ahtiala@sskky.fi

Kaisa Järvinen | projektisuunnittelija | 044 7704 581 | kaisa.jarvinen@sskky.fi

Mervi Leino | projektisuunnittelija | 044 7704 213 | mervi.leino@sskky.fi

Jari Rontu | projektisuunnittelija | 044 7704 635jari.rontu@sskky.fi

Kirsi Tontti | projektisuunnittelija | 044 7704 218 | kirsi.tontti@sskky.fi

Milijana Viuhko | sihteeri | 044 7704 688milijana.viuhko@sskky.fi

Riika Ylikoski | ammatillinen ohjaaja | 0447704546 | riika.ylikoski@sskky.fi